Lamborghini

Lamborghini je italská automobilka založená v roce 1963 Ferrucci Lamborghinim. Automobily Lamborghini se proslavily svou nezaměnitelnou kombinací elegance, luxusu a výkonu. Tato značka je v současnosti synonymem pro vysoce luxusní sportovní auta a její modely, jako například Aventador, Huracan a Urus, se staly ikonami moderních silnic. Lamborghini bylo také první automobilovou značkou, která vyvinula hybridní pohon, a to model Reventon.
350/400 GT

Lamborghini 350/400 GT je ikonický sportovní vůz, který byl vyvinut v roce 1964. Tento model byl prvním produkčním modelem koncernu Lamborghini. Jeho design je inspirován britskými vozy vzniklými v 50. letech. Vůz má zaoblenou karoserii s velkým proskleným přídí a dvojicí skleněných dveří. Je poháněn 3,5litrovým V12 motorem s výkonem 280 koní a jeho maximální rychlost dosahuje 250 km/h. 350/400 GT je klasickým příkladem sportovního vozu s luxusním interiérem, který se může pochlubit odolností, schopností a dokonalostí.

350GT

Lamborghini 350GT je legendární sportovní vůz. Jeho motor s objemem 3,5 litru a výkonem 270 koní, poskytuje neuvěřitelnou dynamiku. Jeho karoserie je vyrobena z hliníku a je vybavena čtyřmi koly. V interiéru najdeme luxusní kožené sedačky a moderní palubní deska. Exteriér tohoto vozu je plný přímých linií a charakteristických světel. Design Lamborghini 350GT je stále obdivován a připomíná to, co bylo v té době nejlepší.

400GT

Automobil Lamborghini 400GT je neuvěřitelný stroj, který vyžaduje řidiče s vysoce vyvinutými dovednostmi. Jeho motor je 4,0 litrový V12 a dosahuje výkonu až 320 kW. Má 6 stupňovou převodovku s manuálním řazením a jeho maximální rychlost může dosáhnout až 340 km/h. Jeho zrychlení z 0 na 100 km/h činí pouhých 5,2 sekundy. Jeho interiér je plný luxusních prvků, které z něj dělají autentický zážitek z jízdy. Jeho design je neuvěřitelný a jeho výkon je bezkonkurenční.

Aventador

Lamborghini Aventador je sportovní automobil s pohonem všech kol a dvanáctiválcovým motorem. Má mohutný vzhled, kombinující moderní aerodynamiku s agresivním designem. Nabízí vysokou dynamiku jízdy a výkon až 700 koní. Vybaven je vysoce účinnou brzdovou soustavou a vyspělým podvozkem. Interiér je luxusní a nabízí prvotřídní přístrojovou desku s dotykovou obrazovkou a další moderní technologie. Je určen pro ty, kteří hledají vysokou úroveň výkonu a luxusu v jednom.

Centenario

Lamborghini Centenario je kultovní supersportovní auto, které v roce 2016 představilo italské automobilové studio. Automobil je vybaven 8,4litrovým V12 motorem o výkonu 770 koní. Centenario je základem pro některé z nejrychlejších vozů všech dob. Jeho elegantní design je doplněn karbonovou karoserií, 20" litými koly a LED světly. Interiér vozu je vybaven nejnovější technologií a luxusními materiály. Centenario se může pochlubit prvotřídními jízdními vlastnostmi, které vám poskytnou nezapomenutelnou zážitek z jízdy.

Countach

Lamborghini Countach je jeden z nejslavnějších superaut všech dob. Vyráběl se v letech 1974 až 1990. Jeho design se za tu dobu výrazně změnil, včetně výrazného zadního spoileru. Vůz je poháněn přeplňovaným V12 motorem s výkonem až 455 koní. Interiér je vybaven luxusními prvky, jako jsou kožené sedačky, hliníkové pedály a leštěné dřevěné obložení. Jeho vzduchem chlazený motor umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy a nejvyšší rychlost kolem 350 km/h.

Diablo

1991 - 2001

je sportovní automobil vyráběný italskou automobilkou Lamborghini v letech 1990 až 2001. Má dvoumístnou karoserii a výkonný osmiválcový motor o objemu 5,7 litru. Výkon dosahuje až 492 kW a točivý moment 607 Nm. Jeho maximální rychlost je 325 km/h. Interiér je vybaven koženým čalouněním, klimatizací, audiosystémem a tempomatem.

Egoista I

Lamborghini Egoista je koncept automobilu, který byl vytvořen jako oslava 50. výročí založení značky. Design vychází z moderního bojového letounu a jeho interiér je inspirovaný kokpitem letadla. Automobil je poháněn 5,2 litrovým V10 s výkonem 600 koní. Egoista je vybaven nárazníky a karosářskými díly zhotovenými z uhlíkových vláken. Jeho design je doplněn okázalou barevnou kombinací červené a černé.

Espada

Lamborghini Espada je luxusní gran turismo automobil s pohonem všech kol, který byl vyráběn v letech 1968-1978. Jeho karoserie je dodnes uznávaná svou elegantní, aerodynamicky tvarovanou siluetou. Ploché a mohutné křídlo navrhnuté přímo pro tento model vytváří základní designový prvek. Uvnitř vozu je řidič obklopen souborem luxusních materiálů a vysoce výkonných technologií. Motor V12 zajišťuje přesnost a sílu pro každodenní jízdy.

Gallardo

2006 - 2013

Lamborghini Gallardo je luxusní sportovní automobil vyráběný italským výrobcem automobilů Lamborghini. Jeho první generace byla uvedena na trh v roce 2003 a vystřídala model Murciélago. Je to rychlý a výkonný automobil se čtyřmístným interiérem, pohonem zadních kol a 5,2litrovým řadovým osmiválcem. Jeho výkon dosahuje 500 koní a točivý moment 560 Nm. Je také vybavený 6stupňovou manuální převodovkou nebo 6stupňovou automatickou. Je vyroben z kombinace karbonu, titanu a slitiny hliníku.

Huracan

Lamborghini Huracan je sportovní automobil, který společnost Lamborghini uvedla na trh v roce 2014. Jeho motor V10 o objemu 5,2 litru má neuvěřitelnou sílu 610 koní a dosahuje maximální rychlosti 325 km/h. Interiér vozu je luxusní, obsahuje dvě sedadla a palubní deska je moderní, s digitálním displejem. Exteriér vozu je tvořen hladkými liniemi a aerodynamickou karoserií. Huracan je vybaven špičkovou technologií, která zahrnuje bezklíčovou startovací funkci, adaptivní řízení, parkovací asistent a mnoho dalšího.

Islero

Lamborghini Islero je luxusní sportovní auto vyrobené italskou automobilkou Lamborghini. Bylo vyráběno v letech 1968 až 1969 a má jednu z nejikoničtějších karoserií v historii značky. Je poháněno osmiválcovým motorem s výkonem 325 koní, který je spojen s manuální převodovkou. Jeho vzhled je charakterizován mohutnými koly, černou maskou, chromovanými oblouky a dlouhým předním nárazníkem. Interiér vybavený skvělými sedačkami a kvalitními materiály je navržen s ohledem na pohodlí řidiče. Islero je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí kombinovat styl a výkon.

Jalpa

Lamborghini Jalpa je italský sportovní automobil. Byl vyráběn v letech 1981-1988 a za svou dobu nabídl řidiči vynikající výkon. Vůz má výkonný 3,5litrový osmiválec s výkonem 255 koní. Interiér je vybaven kvalitním koženým čalouněním a má klasickou trojramennou sportovní volant. Design láká na světlomety v tvaru hvězdice a kulatá kola. Je to krásný a elegantní automobil, který vyniká v dynamické jízdě a okouzluje pohledem.

Jarama

Lamborghini Jarama je sportovní automobil vyrobený italskou automobilkou Lamborghini v letech 1970 až 1976. Měří 4,2 metru na délku, 1,8 metru na šířku a 1,19 metru na výšku. Má dvoumístnou kabinu s otevřeným nebo zavřeným střešním systémem. Je poháněn 3,9 litrovým vidlicovým osmiválcem s výkonem 350 koní a točivým momentem 400 Nm. Má pětistupňovou manuální převodovku s pohonem zadních kol. Mezi standardní vybavení patří vzduchové odpružení, odnímatelné kryty motoru, klimatizace, elektrická okna a kožené čalounění.

LM002

Lamborghini LM002 je legendární vůz, který byl vyvinut v 80. letech. Toto SUV je vybaveno vysokým výkonem, který poskytuje osmiválcový motor o objemu 5,2 litru s výkonem 444 koní. Kromě toho vůz nabízí luxusní interiér s koženými sedadly a dalšími prvky. K dispozici je také robustní podvozek, který poskytuje velkou stabilitu a schopnost táhnout až 3,5 tuny. LM002 je skvělým vozem pro všechny, kteří hledají vysoce výkonné a luxusní SUV.

Miura

Lamborghini Miura patří mezi nejslavnější supersporty všech dob. Kombinuje výkonný motor V12 s výkonem 350 kW a krásnou a aerodynamickou karoserií. Interiér je pokryt luxusními materiály a moderní technologie jako je navigace, klimatizace a elektrické ovládání. Výjimečné je ale zejména dynamické chování a výkonné brzdy, které umožňují rychlé jízdy se zážitky. Pro mnoho fanoušků je Lamborghini Miura nejlepším supersportem všech dob a jeho styl stále inspiroval mnohé.

Murcielago

2001 - 2010

Lamborghini Murcielago je drahý a luxusní superšportovní automobil italské značky. Je poháněn 6,2 litrovým V12 motorem o výkonu 580 koní. To mu umožňuje dosahovat maximální rychlosti až 330 km/h. Murcielago je také vybaveno pohonem 4x4 a úžasným designem. Interiér je stejně luxusní, plný kůže, pákové převodovky a moderního multimediálního systému. Je to jeden z nejdražších a nejexkluzivnějších automobilů na trhu.

Reventon

2007 - 2009

Lamborghini Reventon je nejvýkonnější a nejluxusnější auto, jaké kdy Lamborghini vyrobilo. Jeho motor o výkonu 641 koní a 8250 otáčkách za minutu je obklopen karbonovým krytem. Interiér je vyroben z kůže a alcantary a obsahuje 10 reproduktorů, navigaci s dotykovou obrazovkou a další prvky. Interiér je doplněný o zlaté akcenty. Exteriér je vyroben z lehkých materiálů a jeho aerodynamický design je inspirován letadly. Je to vůz s pořadovou číslovkou a v době svého uvedení se prodával za cenu 1 milion dolarů.

Sesto Elemento

Lamborghini Sesto Elemento je vysoce výkonný automobil. Jeho motor s objemem 5,2 litru generuje výkon 570 koní a točivý moment 540 Nm. Je vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou. Interiér je zhotoven z karbonu a uhlíkových vláken a jeho vzhled je záměrně omezený. K dispozici je obrovský dotykový displej, který provádí všechny funkce. Vůz má také plně elektrickou brzdu s funkcí regenerace. Sesto Elemento je také vybaven systémem trakce.

Silhouette

Lamborghini Silhouette je sportovní automobil vyráběný italskou automobilkou Lamborghini v letech 1976 - 1979. Disponoval 3,0 litrovým šestiválcovým motorem, který vyvinul nejvíce výkonu 204 kW a točivého momentu 315 Nm. Byl to první Lamborghini s karoserií typu targa a představoval osobitou kombinaci luxusu a sportovního vzhledu. Měl výraznou masku chladiče s nezaměnitelnými horizontálními zářezy, výfukovou soustavu s dvěma koncovými svody a velké kola s osmi děrami. Silhouette byl schopný dosáhnout rychlosti až 260 km/h.

Urraco

Lamborghini Urraco je výkonné sportovní auto s pohonem zadních kol. Jeho motor je 2,5 litru V8 se 4 ventily na válec a výkonem 200 kW. Má převodovku s pěti rychlostmi a zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,6 sekundy. Interiér je luxusní, se sedadly koženým potahem a vybavením včetně audio systému, klimatizace a elektrických oken. Karoserie je vyrobena z hliníkové slitiny, zajišťující lehký ale odolný povrch. Urraco je skvělá volba pro ty, kteří hledají výkonné a komfortní auto.

Urus

Lamborghini Urus je sportovní SUV s luxusním designem. Jeho motor o výkonu 641 koní je schopen zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy. Na výbavu patří např. adaptivní tlumiče, karbonový difuzor, 21" kola, velké 21" obrazovky, kůží čalouněné interiéry a systém osmnácti reproduktorů. Jeho výbava také zahrnuje vyspělé asistenční systémy, jako např. adaptivní tempomat a parkovací asistent. Urus je koncipován jako nejsilnější a nejrychlejší SUV na trhu.

Urus I

Lamborghini Urus je vůz s luxusním designem, který se vyvíjí více než 20 let. Je to vůz s pohonem na všechny čtyři kola, který poskytuje nejen nadprůměrný výkon, ale i precizní ovládání a pohodlí. Má vysokou úroveň technologických funkcí, včetně adaptivního podvozku, zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a maximální rychlosti 305 km/h. Je poháněn 4,0litrovým osmiválcem s výkonem 650 koní a má osmistupňovou automatickou převodovku. Vnitřní prostor je rozdělen do čtyř křesel, které nabízejí nadstandardní pohodlí, a je vybaven moderními technologiemi, jako je bezdrátové nabíjení a osmipalcový dotykový displej.

Urus I

Lamborghini Urus I je vysoce výkonný a luxusní SUV. Je vybaven šestiválcovým turbomotorem 4.0l V8 s výkonem 641 koní a točivým momentem 800 Nm. Je vybaven 8-stupňovou automatickou převodovkou, která je schopna zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy. Má 20palcová kola, nezávislou zadní a přední nápravu a meziobratlové tlumiče. Má také adaptivní řízení a systém Quattro pro lepší ovladatelnost. Urus má také luxusní interiér s koženými sedadly, infotainmentem a dvouzónovou klimatizací.

Veneno

Lamborghini Veneno je luxusní sportovní auto se 750 koními, které se vyrábí od roku 2013. Jeho design je agresivní a vyjadřuje silnou sílu. Interiér je plný luxusních prvků jako černá kůže, karbonové doplňky a alcantara. Jeho výkon je impozantní, zrychlení z 0 na 100 je za 2,9 sekundy a jeho maximální rychlost je 355 km/h. Je to skvělé auto pro milovníky rychlosti.