Oldsmobile

Oldsmobile byla americká automobilka, která produkovala osobní a užitkové vozy, založená v roce 1897. Během své existence, byla Oldsmobile jednou z nejvýznamnějších amerických automobilových značek a byla uznávána pro svou inovaci v oblasti nových technologií. Oldsmobile byla první automobilka, která nabídla vůz s otevřenou střechou a první, která v roce 1949 začala montovat automatickou převodovku. Později automobilka spustila řadu nových modelů, jako je Toronado a Cutlass. Oldsmobile byla prodána v roce 2004 americkému výrobci General Motors, což ukončilo více než sto let historie.
88

Oldsmobile 88 je americký automobil, který byl vyráběn General Motors mezi roky 1949 a 1999. Byl to velký luxusní sedan s pohonem zadních kol, který se vyznačoval velkou silou a moderním vzhledem. Auto mělo velké, nízkoprofilové světlomety, výraznou kapotu a robustní postavu. Byl dostupný s různými typy motorů, mezi nimiž byl nejběžnější V8. Oldsmobile 88 se stalo populárním mezi spotřebiteli a stalo se jedním z nejprodávanějších amerických automobilů.

98

Oldsmobile 98 byl full-size luxusní automobil vyráběný americkou značkou Oldsmobile od roku 1940 až do roku 1996. Automobil byl postaven na platformě General Motors B-body a sloužil jako vlajková loď značky. Vytvořen byl v mnoha variantách, od klasického sedmimístného vozu s motorem V8 až po sportovní verzi. Kombinace luxusního vzhledu a pohodlného interiéru s velmi slušnou spotřebou paliva a výkonem vytváří jednu z nejúspěšnějších modelových řad značky Oldsmobile.

Achieva

1991 - 1998

Jedná se o středně velký automobil, který byl produkován od roku 1992 do roku 1998. Oldsmobile Achieva byl dostupný v karosářských verzích sedan, coupe a kombi. Byl osazen motorem 2.3L OHV 4-válec pro základní verzi a 2.4L DOHC 16-válec pro vyšší výkon. Standardní výbava zahrnovala ABS, airbagy, vyhřívané sedačky, klimatizaci a vyhřívání zadního skla. Interiér byl příjemný a moderní, což přispělo k oblíbenosti tohoto modelu.

Alero

1999 - 2004

Oldsmobile Alero bylo kompaktní auto vyráběné americkou značkou General Motors v letech 1999 až 2004. Bylo vybaveno 2,4litrovým čtyřválcem nebo 3,4litrovým V6, které mělo výkon až 180 koní, a převodovkou 4-speed automatickou nebo 5-speed manuální. Vybavení zahrnovalo klimatizaci, rádio a elektrické ovládání oken. Uvnitř byl prostor pro 5 osob, s velkou kufrem a dostatkem místa pro nohy. Ve své době se Alero těšilo velké oblibě kvůli své spolehlivosti, přívětivému designu a dobrému zpracování.

Aurora

1994 - 2003

Oldsmobile Aurora byla vyráběna americkou automobilkou Oldsmobile v letech 1995 až 2003. Auto mělo štíhlý, eleganntní design s aerodynamickým profilem. Bylo vybavené 4,0 litrovým osmiválcem s výkonem 205 koní. Podvozek byl postaven na základě platformy GM G-body a nabízel dobré jízdní vlastnosti. Interiér byl vybaven luxusními materiály a měl ergonomickou konfiguraci. Aurora se stala jedním z nejlepších Oldsmobilů všech dob.

Bravada

1992 - 2004

Oldsmobile Bravada je nadprůměrně velký vůz značky Oldsmobile. Je to čtyřdveřový SUV s pohonem na čtyři kola, který byl vyráběn od roku 1991 do 2004. Je poháněn silným motorem 4.3 litru V6 se výkonem 200 koní a točivým momentem 275 lb-ft. Má bezpečnou a odolnou konstrukci s dostatečným místem pro cestující a přepravu zavazadel. Díky robustnímu motoru a pohonu na čtyři kola může jízda ve Bravadě zažít dobré výkony a úspornou spotřebu paliva.

Cutlass

Supreme je americké auto vyrobené v letech 1966 až 1997. Jeho design je charakterizován aerodynamickým tvarem a má robustní, tmavě modrou karoserii. Jeho interiér se skládá z polstrovaných kůží a dřevěných obkladů s moderním designem. Má šestiválcový motor s výkonem až 215 koní. Od roku 1981 má také automatickou převodovku. Jeho velká kola a silné brzdy zajišťují bezpečnou jízdu a skvělou ovladatelnost. Oldsmobile Cutlass Supreme je nádherné auto se slušným výkonem a moderním designem, které může poskytnout bezpečnou a pohodlnou jízdu.

Delta 88

rok 1974 Auto Oldsmobile Delta 88 z roku 1974 je americké střední třídy auto s velkou kapacitou pro osoby i zavazadla. Má velkou kabinu s velkou pohodlnou sedačkou a příjemným vybavením. Je vybaveno silným šestiválcem se 125 koními s velmi dobrou spotřebou. Má automatickou převodovku s třemi stupni, která mu dodává skvělou dynamiku a odezvu. Je to vysoce komfortní a příjemné auto, které se vyplatí používat ještě dnes.

Deluxe 88

je klasické americké auto z roku 1960. Je to velké auto s 4-dveřovou karoserií a velkými zadními blatníky. Je poháněn motor V8 o objemu 5,4 litru a výkonem 185 koňských sil. Je vybaven manuální převodovkou 3-rychlostní. Interiér je vybaven koženou sedačkou, přístrojovou deskou a rádiem. Na předním čelním skle je chromovaný rámeček s kulatými světlomety. Na zadní straně je chromovaný nárazník, který je doplněn kulatými světly. Auto je velmi oblíbené pro svůj retro styl a výkon.

Dynamic 88

Oldsmobile Dynamic 88 byla průměrný sedan s dvoudveřovou karoserií, který byl vyráběn ve Spojených státech mezi lety 1949 až 1964. Tento vůz byl jedním z prvních modelů General Motors se zážehovými motory. Vybaven byl V8, který byl dodáván s kapacitou 4,2 litru. Automobil měl hydraulické brzdy a pohon zadních kol. Vzhled auta byl moderní a elegantní, s výraznou maskou chladiče a dlouhým předním převisem. Interiér byl komfortní s koženým čalouněním a dobrým odhlučněním. Dynamic 88 byl výkonný a měl příjemné jízdní vlastnosti.

Intrigue

1998 - 2002

Oldsmobile Intrigue byl sedan strední velikosti vyráběný firmou Oldsmobile v letech 1998 až 2002. Tento model byl vybaven moderními technologiemi a pohónem na přední kola. Bylo dostupné několik motorů, včetně 3,8 litru V6 s výkonem 135 kW nebo 3,5 litru V6 s výkonem 151 kW. Interiér byl elegantní a cenově dostupný, nabízel však dostatek prostoru pro cestující. Na výběr bylo několik moderních bezpečnostních prvků a systémů pro lepší jízdní vlastnosti. Oldsmobile Intrigue je skvělou volbou pro ty, kteří hledají stylový sedan s dostatečnou výbavou.

Silhouette

1989 - 1996

Oldsmobile Silhouette byl americký minivan, který vyráběla automobilka Oldsmobile od roku 1990 do roku 2004. Tento model byl prvním minivanem vybaveným posuvnými dveřmi na obou stranách a měl moderní design. Byl vybaven motorizací V6 o objemu 3,4 litru a měl šestistupňovou převodovku. Byl také vybaven větším počtem airbagů a bezpečnostními prvky. Oldsmobile Silhouette měl také variabilní interiér, včetně stolu, který se dal snadno skládat do podlahy. Tento model byl oblíbený pro svou pohodlnost a spolehlivost.

Super 88

je americký automobil značky Oldsmobile vyráběný v letech 1949-1999. Po celou dobu byl vyráběn jako full-size model. Jako motorizace byly použity benzínové motory, které byly postupně vylepšovány. Nejoblíbenějším modelem byl model Super 88 z roku 1959. Tento model měl 4-ventilový osmiválec o objemu 5,4 litru s výkonem 250 koní. Vůz byl vybaven pohodlnými sedadly, klimatizací, moderním audiosystémem a luxusním vybavením. Bylo to velmi oblíbené auto a stále se prodává.

Toronado

Oldsmobile Toronado je americký automobil určený pro rodinné použití. Vyráběl se v letech 1966 až 1992 a byl prvním vůz na americkém trhu s pohonem všech kol. Byl vybaven motorem s objemem 5,4 litru a výkonem 340 koní. Měl komfortní interiér, moderní design a kvalitní vybavení. K dispozici byly dvou a čtyřdveřové verze s pohodlnými sedadly pro pět osob. Vůz byl také vybaven několika bezpečnostními prvky, jako je například brzdový systém ABS.