Koenigsegg

Koenigsegg je švédská automobilka, která vyrábí luxusní supersportovní vozy. Vznikla v roce 1994 a jejím zakladatelem je Christian von Koenigsegg. Automobily jsou vybaveny unikátními technologiemi, které z nich dělají jedny z nejrychlejších na trhu. Společnost se také zaměřuje na výrobu vozů s nízkými emisemi, které splňují nejpřísnější evropské normy. Koenigsegg vyvíjí a vyrábí také motory pro ostatní automobilek. Většina jeho vozů se prodává v omezené edici a prodává se po celém světě.
CC8S

1998 - 2004

Koenigsegg CC8S je supersportovní automobil vyráběný v roce 2002 až 2003. Jedná se o první model od švédského výrobce Koenigsegg. Jeho jedinečný design se skládá z vysokého zadního spoileru, širokých blatníků a velmi stylových paprskových kol. CC8S je vybaven 8-válcovým motorem se skříňí o objemu 4,7 litru a výkonem 612 koní. Auto je schopné dosáhnout rychlosti až 385 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy.

CCR

2004 - 2006

Koenigsegg CCR je supersportovní automobil vyrobený švédskou automobilkou Koenigsegg v letech 2004 až 2006. Jeho výkon je neuvěřitelných 806 koní a točivý moment 920 Nm, kombinovaný s pohonem zadních kol a 8stupňovou automatickou převodovkou. Interiér je luxusní a nabízí velké množství vybavení, včetně předního a zadního parkovacího senzoru, klimatizace, skleněné střechy, navigace a audio systému. Jeho karoserie je vyrobena z hliníkového kompozitu, aby umožnila maximální hmotnost. Auto dosahuje maximální rychlosti 395 km/h a zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy.

CCX

je švédský úžasný automobil. Má 4,7 litrový 8-válcový motor s 806 koní. Akceleruje z 0-100 km/h za 3,2 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 395 km/h. Interiér je plný vysoce kvalitních materiálů. Má špičkovou technologii, jako je například adaptivní podvozek, karbonové brzdové kotouče a obrovské brzdové destičky. Je to skvostný stroj, který poskytuje nezapomenutelnou jízdu a nepřekonatelnou výkonnost.

CCXR

je výjimečný automobil, který kombinuje vysokou rychlost s odlehčenou technologií a luxusním designem. Je vybaven 4,8 litrovým 8V Twin Supercharged motor s výkonem 1018 koní. Převodovka je 7-stupňová automatická s pohonem všech 4 kol. Vůz je vybaven nejnovějšími bezpečnostními prvky jako jsou kotoučové brzdy, airbagy a moderní elektronika. Interiér je poháňán kůží, karbonovými a kovovými doplňky. Exteriér má elegantní karoserii s aerodynamickými prvky. Koenigsegg CCXR je vynikající auto pro všechny, kteří hledají výkon, luxus a bezpečí.