Hindustan

Motors Hindustan Motors je jednou z nejstarších automobilových značek v Indii. Založena byla v roce 1942 a působila v oblasti výroby osobních vozidel. Automobilka byla jednou z prvních, které uvedly na trh vozidla s dieselovým motorem. Vedle vozidel pro místní trh produkovala Hindustan Motors v minulosti také vozidla pro export. Mezi nejznámější vozy patří legendární model Ambassador, který je dodnes k vidění na ulicích mnoha indických měst. V současnosti se automobilka soustředí na výrobu vozidel, které jsou určené pro místní trh.
Ambassador

1979 - 2014

byl kdysi velmi oblibeny mestsky automobil v Indii. Svoji popularitu ziskal v 50. letech, kdy byl nejrozsirenejsim automobilem. Jeho vzhled se zatim nemeni, a jeho podvozek i motor jsou zachovany z puvodního modelu. Je to robustní a spolehlivý automobil s pohonem na predni kola a manuálním prevodovkou. Hindustan Ambassador byl dříve oblíbený městský automobil v Indii. V 50. letech byl nejrozšířenějším automobilem. Jeho vzhled se zatím nemění a podvozek i motor jsou zachovány z původního modelu. Je to robustní a spolehlivý automobil s pohonem na přední kola a manuální převodovkou.

Contessa

1984 - 2002

Contessa je klasické čtyřdveřové auto vyráběné indickou automobilkou Hindustan Motors. Vyrábělo se od roku 1994 až do roku 2001. Auto je poháněno čtyřválcovým motorem o objemu 1798cc, který vyvíjí výkon 75 koní. Auto je vybaveno 4-rychlostní manuální převodovkou. Jeho zavazadlový prostor je dostatečný na přepravu běžného nákladu. Interiér je komfortní se špičkovým vybavením. Vzhled je moderní a atraktivní, což přispívá k jeho oblíbenosti.

Lancer

Hindustan Lancer je dvoudveřový osobní automobil vyráběný v Indii od roku 1984 do roku 2014. Jeho karoserie je postavena na základě Mitsubishi Lancer a je poháněn benzinovým motorem. Má výkon 66 kW a jeho kombinovaná spotřeba paliva je 10,4 l/100 km. Auto má nízké přídržné schopnosti a jeho podvozek je tuhý a stabilní, což z něj činí ideální auto pro každodenní jízdu. V interiéru je místo pro až 5 cestujících a objem zavazadlového prostoru je 420 l. Hindustan Lancer je cenově dostupný, robustní a spolehlivý.

Pajero

Hindustan Pajero je robustní terénní automobil se šesti rychlostmi. Vybavená je kvalitními převodovkami a odolnými podvozky. Je osazena šestiválcovým turbodieselem s výkonem 131 kW, který produkuje výkonnost až 450 Nm. Poskytuje dobrý komfort a ovládání díky pevnému odpružení a dokonalému zavěšení. V těžkých terénních podmínkách může využívat systém 4x4 s diferenciálem a nastavitelnou odpruženou světlou výškou. Je vybavena moderními prvky zabezpečení, včetně airbagů a ABS brzd.