Tesla

Tesla je americká společnost zabývající se výrobou a prodejem elektrických automobilů. Byla založena v roce 2003 a je jedním z největších výrobců elektrických vozidel na světě. Vyrábí vůz Tesla Model S, Model 3, Model X a Model Y. Krome toho také vyvíjí elektromobily se samořídící technologií a infrastrukturu pro dobíjení baterií. Společnost má také investiční programy a obchodní projekty ve více než 30 zemích po celém světě. Tesla se zaměřuje na poskytování bezemisních a udržitelných řešení dopravy.
Model 3

Tesla Model 3 je kompaktní sedan, který je vybaven moderními technologiemi a vysoce výkonným elektrickým pohonem. Kombinuje výkon, komfort a design v jednom voze. Je vybaven adaptivním tempomatem, automatickým parkováním a pokročilým systémem asistenčních jízd. Má světelný senzor, odolnou karoserii a bezdrátovou nabíječku. Jeho baterie má dojezd až 500 km na jedno nabití a nabízí vysokou úroveň bezpečnosti. Model 3 je ideální volbou pro lidi hledající kvalitní vozidlo s moderními technologiemi a vysokou účinností.

Model S

2012 - 2015

Tesla Model S je zcela elektrické auto, které je mezi vůzmi své třídy nejrychlejší. Jeho interiér je moderní a má luxusní vybavení. Nabízí vysokou úroveň pohodlí, díky kterému je ideální pro běžnou každodenní jízdu. Díky velké baterii má velmi dobrý dojezd, až do 600km. Jeho konstrukce je aerodynamická a její design je moderní. K dispozici jsou také různé bezpečnostní prvky, které zaručují bezpečnou jízdu.

Model X

Tesla Model X je první čistě elektrický SUV. Má akceleraci z 0 na 100 km/h za pouhých 3,1 sekundy a dosahuje maximální rychlosti až 250 km/h. Nabízí až 7 sedadel a pro tento typ vozu mimořádnou úsporu energie. Ovládání je velmi intuitivní a moderní, díky velké dotykové obrazovce a řídicím prvkům na volantu. Model X nabízí také skvělé bezpečnostní prvky, včetně automatického nouzového brzdění a autonomního řízení.

Model Y

Tesla Model Y je nejnovější výrobek od automobilky Tesla. Je to 5-dveřový crossover SUV s výkonem do 500 km na jedno nabití. K dispozici jsou dvě verze pohonu – s pohonem na přední nebo všechny čtyři kola. Model Y nabízí vysokou úroveň pohodlí a bezpečnosti díky vysoce výkonnému autopilotu. Interiér je moderní a moderní, s dotykovou obrazovkou 15 palců a nejnovějšími technologiemi pro navigaci a zabezpečení. Model Y je velmi efektivní a vysoce výkonný.

Roadster

Tesla Roadster je první sportovní elektrický automobil, který je postaven na platformě Lotus Elise. Jeho výkonný akumulátorový systém o výkonu 53 kWh poskytuje až 400 km dojezdu na jedno nabití. Ovládá se pomocí dotykového displeje a je dodáván s adaptivním tempomatem pro bezstarostné cestování. Motor má výkon 250 kW a zrychlení z 0 na 100 km za 3,7 s. Automobil je vybaven řadou moderních technologií, jako je autopilot a dálkové ovládání, které zajišťují pohodlnou a bezpečnou jízdu.