Panoz

Panoz je americká automobilka se sídlem v Braseltonu v Georgii. Její historie sahá až do roku 1989, kdy ji založil Don Panoz. Začal vyrábět sporťáky a později se rozšířil do jiných oblastí, včetně luxusních vozů, pohonů elektromobility a dokonce i do závodů. Jeho vozy se vyznačují vysokou kvalitou a inovativními technologiemi, které zajišťují bezpečnost, spolehlivost a výkon. Panoz je známý pro své účasti na závodech a vyhrávání některých z nich, například 24 hodin Le Mans.
Esperante

je luxusní sportovní automobil, který byl vyvinut americkou automobilkou Panoz v letech 2001-2008. Jeho šasi je postavené na podvozku Ford Mustang, ale jeho agresivní design je vyvedený v retro stylu 50. let. Je poháněn pevným osmiválcovým motorem o výkonu 320 koní, který se kombinuje s šestistupňovou manuální převodovkou. Vyznačuje se tmavě modrým lakováním a vybavením, které zahrnuje 16palcová kola, klimatizaci, tempomat a CD přehrávač.

Roadster

1996 - 1999

je malý, sportovní automobil, který se vyrábí od roku 1997. Jeho hlavním rysem je jeho nízká hmotnost a nízká třecí hmota, což mu umožňuje dosahovat vysokých rychlostí. Je vybaven 4-válcovým motorem o objemu 1,8 litru s převodovkou 5-stupňovou manuální převodovkou. Panoz Roadster je vybaven množstvím moderních prvků, jako jsou kotoučové brzdy, výkonné světlomety, klimatizace a dobře navržená kabina. Jeho karoserie je vyrobena z lehkých materiálů a jeho vzhled je moderní a elegantní. Tento automobil je ideální pro ty, kteří hledají lehký, sportovní automobil se skvělým výkonem a vzhledem.