Caterham

Caterham je britská automobilka, která vznikla v roce 1973. Firma se specializuje na výrobu sportovních vozů a speciálních verzí Lotusu Seven. Automobily Caterham jsou známé pro svou nízkou hmotnost a nízké těžiště, což z nich dělá ideálního partnera pro závodní tratě. Firma se také specializuje na výrobu sportovních vozů pro amatéry, kteří chtějí prožít adrenalinový zážitek díky jejich vysokému výkonu a vysokému manévrovacímu potenciálu. Kromě výroby vozů se Caterham také specializuje na výrobu součástek a dílů pro různé značky automobilů.
21

1994 - 2000

Caterham 21 je klasický lehký otevřený sporťák s předním pohonem. Motor s objemem 1,6 litru je umístěný vzadu a poskytuje výkon 90 koní. Vůz je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která má krátké převody. Přesná ovladatelnost a dobrý přenos výkonu na silnici dělají z Caterhamu 21 ideální auto pro sportovní řízení. Interiér je minimalistický, s přímočarými sedadly pro dva a bez zbytečností.

CSR

260 Caterham CSR 260 je výkonný roadster s karoserií z hliníkového plechu. Motor je 2 litrový 4-válec s přímým vstřikováním, který vyvíjí výkon 260 koní. Auto má šestistupňovou manuální převodovku a je vybaveno kotoučovými brzdami a 17" koly s pneumatikami na vysoký výkon. Interiér je vybaven sedadly s přilnavostí, měřičem paliva a dalšími moderními prvky. Zážitek z jízdy je zesílen díky nízké hmotnosti a výkonnému motoru.

Seven

Krátký, lehký a rychlý - to je Caterham Seven, kultovní britský sporťák. Jeho karoserie je vyrobena z hliníkových trubek, má přední nápravu s lichoběžníky a zadní nápravu s listovými pery. Vůz je poháněn převodovkou s 5 stupni a motor o objemu 1,6 litru. Výkon motoru se pohybuje mezi 105-180 koní, záleží na verzi. Jeho maximální rychlost je kolem 140 km/h. Caterham Seven je oblíbený pro svou jednoduchost, spolehlivost a skvělou ovládací schopnost.