AMC

AMC (American Motors Corporation) byla americká automobilka založená v roce 1954. Byla to jediná nezávislá automobilka v USA, která produkovala a prodávala osobní a sportovní vozy. AMC bylo známé pro svou inovaci v oblasti motorů a jeho model Marlin byl prvním sériově vyráběným automobil s výsuvnou střechou. AMC také vyvinulo motor V8, který se stal standardem pro americké automobily po mnoho desetiletí. AMC bylo slavné pro své modely AMC Javelin, AMC Gremlin a AMC Eagle. AMC bylo prodáno Chrysleru v roce 1987.
Gremlin

Automobil AMC Gremlin je kultovní model americké automobilky. Byl vyráběn v letech 1970-1978 a byl prvním americkým hatchbackem. Tento kompaktní automobil s 2-dveřovou karoserií a motorizací od 6 do 8 litrů se stal hitem. Měl krátkou přední příď a typickou koncovku v podobě špičky. Díky svému vzhledu se stal ikonou pro mnoho fanoušků amerických aut.

Rambler Classic

AMC Rambler Classic je jednou z nejlepších amerických značek z roku 1965. Tento model se vyznačuje nízkou spotřebou paliva, vysokou kvalitou, komfortem a bezpečností. Má dva přední sedadla, příplatkovou variantu s automatickou převodovkou a k dispozici je i elegantní kabriolet. Motor je založen na nízkoobsazeném šestiválci, který má vynikající výkon a při řízení je komfortní. Výbava může zahrnovat klimatizaci, elektrické ovládání oken, rádio a další. Tento stylový americký vůz je dodnes oblíbenou volbou.